LA PAJINA DJUDEO-ESPANYOLA
AKI YERUSHALAYIM
Revista Kulturala Djudeo-espanyola

PAJINA DE ENTRADA

AKI YERUSHALAYIM

ULTIMO NUMERO

TODOS LOS NUMEROS

AKI YERUSHALAYIM #94

EL LADINO EN LA INTERNET

 

Asosiasiones i Institusiones Ofisiales

Autoridad Nasionala del Ladino Konservasion i promosion del ladino i de su kultura ladinoautor@bezeqint.net.il www.ladino-authority.com

Caminos de Sefarad - Red de sivdades espanyolas kon juderias ke pueden ser vijitadas www.redjuderias.org

Casa Shalom Instituto para la investigasion i estudio de los kripto-djudios. www.casa-shalom.com

Centro Sefarad-Israel - www.sefarad-israel.es

Centro Bonastruc ça Porta: Muzeo de Istoria de los Djudios de Girona i Instituto Nahmanides www.ajgirona.org/call/esp

CIDICSeF – Centro de Investigacion y Difusion de la Cultura Sefaradi cidicsef@ciudad.com.ar www.cidicsef.org.ar

Centro Moises de Leon - www.sefarad.es

Djudios de Bulgaria en Israel – www.thebulgarianjews.org.il

Instituto Maale Adumin – web.macam.ac.il

Institut Sepharade Europeen: Istoria i kultura de los sefaradis www.sefarad.org

Sefarad - Asosiasion para la Konservasion i Promosion de la Kultura Djudeo-espanyola www.aki-yerushalayim.co.il judeospa@trendline.co.il

Sentro de Investigasiones sovre la Kultura Sefaradi Otomana-Turka www.istanbulsephardiccenter.com

Sephardic Educational Center Tradision i edukasion de la mansevez sefaradi. www.sec.worldwide.com

Tarbut Sefarad-ladino – www.tarbutsefarad.com

 

Sentros Akademikos de Kultura Djudeo-espanyola

Sentro Alberto Benveniste (Paris) contact@cab.ephe.org www.centrealbertobenveniste.org

Sentro Moshe David Gaon de Kultura Djudeo-espanyola (Beer Sheva) http://w3.bgu.ac.il/gaon/

Sentro Naime &Yeoshua Salti de Estudio del Ladino (Ramat Gan) Ladinocn@biu.ac.il www.ladino-biu.com

 

Muzeos

Jewish Museum of Istanbul: www.muze500.com

Jewish Museum of Thessaloniki: www.jmth.gr

Jewish Museum of Rhodes: www.RhodesJewishMuseum.org

Museo Sefardi, Toledo: www.museosefardi.net

 

Programas de radio en ladino

Emision en Ladino de Kol Israel – ladino@iba.org www.reka.iba.org

Programa "Sefarad" en Radio Eksterior de Espanya http://www.ree.rne.es/pnsefar/sefardi.htmg

 

Kantes djudeo-espanyoles

Las Estreyikas de Estambol: www.estreyikas.com

Los Pasharos Sefaradis - www.sephardic-music.com

Judith Cohen - www.yorku.ca/judithc

Liliana Benveniste: http://www.lilianabenveniste.com.ar

Sephardic Music A Century of Recordings: http://www.sephardicmusic.org/

 

Periodikos

*Aki Yerushalayim - judeospa@bezeqint.net www.aki-yerushalayim.co.il

*Bülten - hayeytan@yahoo.com www.turkisrael.org

*El Amaneser elamaneser@gmail.com www.istanbulsephardiccenter.com

*Erensia Sefaradi erensia@aol.com http://members.aol.com/erensia/erensiasefardi.index.html

*Kaminando i Avlando – akiestamos.aals@yahoo.fr www.sefaradinfo.org

*Los Muestros - info@sefarad.org www.sefarad.org

*Sefardica Correo@cidicsef.org www.cidicsef.org

*Shalom - shalom@turk.net www.salom.com.tr

 

Sitios de Internet

eSefarad – Notisias del mundo sefaradi esefarad@esefarad.com; www.eSefarad.com

LadinoKomunita - Lista para la lengua i kultura djudeo-espanyolas Para suskrivir: Ladinokomunita-subscribe@yahoogroups.com Sitios: http://groups.yahoo.com/group/Ladinokomunita/

Voces de Haquetia Djudeo-espanyol, istoria i kultura de los sefaradis de Maroko www.vocesdehaquetia.com

Entrevistas i informasiones del mundo sefaradi: www.kolsefarad.net

 

Tornar